?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

RSPB (BirdLife в Сполученому  Королівстві) та інші партнери розпочали останню спробу знайти тонкодзьобого кульона (Numenius tenuirostris) - найбільш рідкісну птаху у світі.
04-12-2008

Вони закликають шукати і знаходити які-небудь залишки популяції Тонкодзьобого кульона. Старт цього пошуку було проголошено на Дев'ятій зустрічі конференції членів Конвенції про мігруючі види (UNEP-CMS COP 9), що відбулася 1-5 грудня 2008 року в Римі.

Позначений як такий, що перебуває в крайній небезпеці тонкодзьобий кульон є найбільш рідкісним видом в Європі, Ближньому сході та північній Африці, дані про якого не надходили з 1999 року. Будучи дуже поширеним в 19 столітті, він зазнав величезних втрат в 20-му. Цей вид мігрував з вирогідних місьць розмноження в Сибіру крізь усю центральну і східну Європу до зимівль в Північній Африці і Близькому Сході. Зграї з більш ніж 100 птахів фіксувалися в Морокко ще в  1960-х та 1970х. Однак, між 1980-1990 було зроблено лише 103 записи, а з 1990 до 1999 ця цифра впала до 74 з кількістю птахів від 1 до 3-х. Утім, тонкодзьобий кульон міг випасти з поля зору змінивши звичні для себе місця зимівлі на такі країни як Ірак та Іран, які були недосяжні досвідченим птахівникам в останні роки.

"Це останній шанс знайти тонкодзьобого кульона" — Рішард Гріммет, Голова програми BirdLife зі збереження птахів


"Не зважаючи на те, що ситуація з тонкодзьобим кульоном виглядає безрадісною, той факт, що інші види "воскресли" надає наснаги.  Ми закликаємо не ховати цю птаху передчасно" - каже Ніколя Крокфорд з RSPB і очільник робочої групи з тонкодзьобого кульона. "Ця птаха відома тим, що могла перебувати у віддалених регіонах, тож можливо, що невелика кількість цих птахів може і зараз зимувати в ізольованих частинах Північної Африки та Ближнього сходу, або, також можливо, що невідомі досьогодні зимівлі можуть знайти і в центральній Азії. Але наш квест - це гра з часов наввипердки."

Робоча група розробила інструментарій щоб допомогти людям ідентифікувати і сповістити про тонкодзьобого кульона. Це брошура-фдентифікатор, звуковий файл з покликом птаха та мапа нещодавніх спостережень птаха в різні сезони має озброїти птахівника щодо об'єкту пошуку і часу коли такий пошук слід здійснювати. Технологічні можливості будуть допомагати в цій роботі. Супутникове відстежування вже достатнє для того, щоб відстежувати цих птахів. Якщо вони будуть віднайдені і ї вдастся маркувати, то весь міграційний цикл буде відстежено. Також, дослідження музейних екземплярів може дозволити звузити територію пошуку до місць розмноження (існуючі наразі записи про гніздівлю датуються 1909-1924 роками на території Тара Омсько-Новосибірського регіону, південно-західний Сибір.)

"Це останній шанс знайти тонкодзьобого кульона. Якщо ми втратимо цей вид це буде перший випадок зникнення виду з 1981 року, коли зник Канарський острівний устрицелов’, сказав Ріхард Гріммет, голова BirdLife зі збереження птахів. "Ми стартували программу BirdLife з упередження зникнення птахів щоб зберегти у світі види, що перебувають в наскрутнішому стані. Для багатьох видів, таких як тонкодзьобий кульон - перший крок полягає у тому, щоб пересвідчитися чи вони ще існують, потім ідентифікувати і захистити місцини які ними використовуються.

Щоб завантажити листівку-ідентифікатор тонкодзьобого кульона клікни тут (мова - англійська, PDF 143KB)

Щоб завантажити мапи з усіма записами про перебування тонкодзьобого кульона з 1900 натисніть тут (мова - англійська, PDF 400KB)

Щоб почути запис поклику птаха натисни тут (мова - пташина, MP3 164KB) (Запис зроблено  Адамом Греттоном та Мер'єй Зегарою в січні 1990 року з подальшою лабораторною обробкою з метою усунення завих шумів, виконаною Д. П. Гаутієром та Д.П. Рішардом в лабораторії d'Ethologie de Rennes)

Більше інформації, а також місце де пожна повідомити про птаха тут (англійською мовою)

 
Примітка: В Україні тонкодзьобий кульон є прольотним птахом і зупиняється на морських узбережжях та на заволожених луках.
Розміри птаха: довжина тіла 36-41 см.; розмах крил 72-82 см. Важить всього 120 гр.

Profile

newlogo
birdlife_ua
Для птахів і людей
Website

Latest Month

March 2017
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Tags

Powered by LiveJournal.com